Değerli Katılımcılar,

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), un sektöründe hizmet veren kuruluşları bir çatı altında toplayan ve sürekli gelişim ve çözüm odaklı stratejiler hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yürüten TUSAF; 8 Derneği temsil ederek, kamu sektörü kuruluşları, diğer meslek kuruluşları ve sektör paydaşlarıyla işbirliği yapmaktadır.

TUSAF, Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerine yayılmış firmaların kurdukları derneklerin üyelikleriyle kurulan bir çatı kuruluştur. Bu bağlamda sektörle doğrudan veya dolaylı olarak temas halinde olan diğer kurum ve kuruluşlarla devamlı dirsek temasında olan TUSAF, üyelerine ve Türkiye un sanayisine maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. Her yıl düzenlenen uluslararası kongre ve serginin yanısıra,ulusal ve bölgesel çapta yapılan toplantılar çerçevesinde sanayiciyi bir araya getirmekte, dalında uzman eğitmen ve yöneticilerin katkılarıyla sektörün gelişmesine ön ayak olmaktadır.

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak 12-15 Mart 2020 Tarihlerinde Titanic Mardan Palace, Antalya‘da düzenleyeceğimiz ‘Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu, 16. Uluslararası Kongre ve Sergisi, “Buğday ve Un : Üretim, Ticaret ve Sürdürülebilirlik” konulu toplantımızda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bildirmek isteriz.

Bu kongre un sanayicilerini, tüccarları, tedarikçileri, değirmen makinecilerini, ekmek ve fırıncılık mamülleri üreticileri gibi birçok sektör paydaşlarını bir araya getirecek, 950’den fazla ulusal ve uluslararası delegeyi ağırlayacak ve en az 50 sergi alanının yer alacağı büyük bir organizasyon olacaktır. Kongre ve sergi ile ilgili tüm detayları www.tusaf2021.org ve www.tusaf.org adreslerinden bulabilirsiniz.

Güncel konuların masaya yatırılacağı kongrede hem mevcut hem de yeni piyasalar için ticari ilişkileri güçlendirmek, yeni bağlar kurmak ve endüstrinin alıcı, satıcı ve üreticilerini bir araya getirmek amaçlanmaktadır.

Konuşmacılar ve davetliler ile birlikte Buğday ve un piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik dinamikleri, dünya tahıl politikaları ve ticaret konularını masaya yatırıp, sektörün liderleri ile birlikte sorunların değerlendirilip çözüm önerilerinin ortaya konması amaçlanmaktadır.

Kongre dili Türkçe, İngilizce ve Rusça olacaktır.

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak kongreye katılımınızın bizleri onurlandıracağını belirtmek isteriz.

Saygılarımla

E. Günhan ULUSOY
TUSAF Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Katılımcılar,

 

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), un sektöründe hizmet veren kuruluşları bir çatı altında toplayan ve sürekli gelişim ve çözüm odaklı stratejiler hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yürüten TUSAF; 8 Derneği temsil ederek, kamu sektörü kuruluşları, diğer meslek kuruluşları ve sektör paydaşlarıyla iş birliği yapmaktadır.

TUSAF, Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerine yayılmış firmaların kurdukları derneklerin üyelikleriyle kurulan bir çatı kuruluştur. Bu bağlamda sektörle doğrudan veya dolaylı olarak temas halinde olan diğer kurum ve kuruluşlarla devamlı dirsek temasında olan TUSAF, üyelerine ve Türkiye un sanayisine maksimum fayda sağlamayı hedeflemektedir. Her yıl düzenlenen uluslararası kongre ve serginin yanısıra, ulusal ve bölgesel çapta yapılan toplantılar çerçevesinde sanayiciyi bir araya getirmekte, dalında uzman eğitmen ve yöneticilerin katkılarıyla sektörün gelişmesine ön ayak olmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi, küresel ölçekte ekonomik ve sosyal tahribatlara yol açan pandemi sürecinin etkileri hala devam ederken, aşılanmanın hızlanmasıyla aydınlık günler yüzünü göstermeye başladı. İçinde bulunduğumuz bu süreç; sürdürülebilir ekonomik kalkınmada tarım ve gıda sektörünün önemini bir kez daha göstermiş, akabinde tüm dünya ve ülkemizde de baskın bir şekilde hissedilen iklim değişikliği de önce birey sonra sanayiciler olarak bizlerin üstüne düşen görevlerin önemini bir kez daha hatırlatmıştır. Tüm sanayicilerimiz ve sektör paydaşlarımızın çalışmaları ve kamu kurum ve kuruluşlarımızın üst düzeydeki destekleri ile bu zorlu şartlardan daha da güçlenerek çıkmayı başaracağız.

Bu kapsamda, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) iş birliği ile TUSAF 16.Uluslararası Kongre ve Sergisini; 11-14 Kasım 2021 Tarihlerinde Titanik Mardan Palace ve Trendy Lara Otel, Antalya’da ‘’1.Türkiye Hububat Kongresi’’ adı altında, ‘’İklim Değişikliği ve Küresel Salgın’’ konulu olarak düzenleneceğini bildirmek isteriz.  Misafirlerimizin yoğun kayıt talebi ve daha büyük kapasiteye ihtiyaç duyulması nedeniyle açılış protokolü töreni ve gala yemeği Mardan Titanik Otel yerine Trendy Lara Hotel’de; açılış kokteyli, oturumlar ve sergiler Titanik Mardan Palace Hotel’de gerçekleştirilecektir. Katılımcılar dilerlerse açılış töreni alanında masa standı açabileceklerdir. İki otel arasında düzenli servis aracı bulundurulacaktır.

Bu kongre un, makarna ve yem sanayicilerini, tüccarları, tedarikçileri, değirmen makinecilerini ve fırıncılık mamulleri üreticileri gibi birçok sektör paydaşlarını bir araya getirecek, 1000’i aşkın ulusal ve uluslararası delegeyi ağırlayacak ve en az 50 sergi alanının yer alacağı büyük bir organizasyon olacaktır. Kongre ve sergi ile ilgili tüm detayları www.tusaf2021.org ve www.tusaf.org adreslerinden bulabilirsiniz. Kongre dili Türkçe, İngilizce ve Rusça olacaktır.

Güncel konuların masaya yatırılacağı kongrede hem mevcut hem de yeni piyasalar için ticari ilişkileri güçlendirmek, yeni bağlar kurmak ve endüstrinin alıcı, satıcı ve üreticilerini bir araya getirmek amaçlanmaktadır.

Konuşmacılar ve davetlilerle birlikte iklim değişikliği, salgın sonrası hububat ve un piyasaları, tarımda sürdürülebilirlik dinamikleri, dünya tahıl politikaları ve ticaret konularını masaya yatırıp, sektörlerin liderleriyle birlikte sorunların değerlendirilip çözüm önerilerinin ortaya konulması hedeflenmektedir.

Siz değerli misafirlerimizin ve toplum sağlımızın önemi için, İçişleri Bakanlığının Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi amacıyla yayınladığı genelgeye uygun olarak aşılanmamış misafirlerimizin zorunlu PCR testi prosedürlerine uygun olarak otele alınacaklarını bildirmek isteriz.

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak kongreye katılımınızın bizleri onurlandıracağını belirtmek isteriz.

 

Saygılarımla.

Dr. Eren Günhan ULUSOY

TUSAF Yönetim Kurulu Başkanı